czwartek, 15 listopada 2012

Małe radości

Jaka cudna była dziś u mnie pogoda.....Słońce świeciło calutki dzień jak szalone :-) I pomimo przymrozku w nocy, to dzień był niezwykle ciepły i przyjemny. Przed południem byłam na spacerze - takie cudaczne drzewka ogrodnik nam wyczarował w ogrodzie. Troszkę wiał wiatr, a jak te trawy szumiały....cudnie.... szemrały :-)


Poszłam po Maję do przedszkola (mam wydłużać spacery ;-) ) i pomimo jej 'much w nosie' to ja się cieszyłam. Bo poszłam sama, na własnych nogach - takie niby nic, prawda....? A jednak, duża rzecz.... Słońce prześwieciło przez takie cudne drzewko i ono zapłonęło....


Majunia zaszczyciła mnie kilkoma uśmiechami, ale cały dzień coś jej nie pasowało.....Zdarza się ;-)Za to Milenka to chodzący uśmiech. Ma zabawki, lalki, misie.....Jakie dzieci są różne - Maja rzadko kiedy bawiła się zabawkami, lalkami nie bawi się do tej pory. Choć coraz częściej Mila pokazuje różki, ale to wynika z tego, że chce się bawić z Mają, a dokładniej tymi zabawkami, które akurat wzięła sobie Maja. Brrr.....bywa ciężko. Nie chcę żeby Starsza Siostra była stratna, nie chcę jej mówić 'ustąp, bo jesteś starsza'. Brakuje mi argumentów....Help.....I uwaga! Poczułam dziś Święta! Zapach Świąt mnie dziś dopadł w ogrodzie :-) Mokre iglaki....mmm......nasza choinka tak pachnie, zawsze też robię kompozycje z żywych kłujących krzaczków, bombek i innych takich. Oj....już niedługo....Szczęście nie jest prze­cież sta­nem wie­cznym. Zresztą też i nie ok­re­sowym. Szczęście to po pros­tu ta­ki skur­cz ser­ca, które­go doz­na­je się cza­sami, kiedy człowieka prze­pełnia ta­ka ra­dość, że wprost trud­no ją znieść. Zni­ka równie szyb­ko jak się po­jawia. I nie ma go, dopóki nie na­dej­dzie zno­wu, by spra­wić, że człowiek uz­na życie za naj­wspa­nial­szy dar. 

          Margit Sandemo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz